12 maja 2015

Lekcje odchudzania (2)

Lekcja 2 - kwasowość vs. zasadowość organizmu


Taka dieta powoduje, że w organizmie jest homeostaza ustrojowa, czyli inaczej mówiąc równowaga naszego organizmu, optymalny i najbardziej korzystny stan dla nas. 

Tendencja w dzisiejszym świecie jest odwrotna. Wolimy jeść mięso i produkty mięsne, żółte sery, produkty bogate w cukier, produkty przetworzone (budynie, kisiele, galaretki), pić kawę oraz konsumować białe pieczywo. Są to produkty silnie kwasotwórcze, a zakwaszenie naszego organizmu powoduje, że chudnie nam się gorzej lub też brak jakichkolwiek efektów. Więc co zrobić?

Skoncentrować się na produktach, które maja działanie zasadotwórcze. Okres wiosny i lata jest bardzo dobrym czasem, żeby taką dietę wprowadzić, ponieważ owoce i warzywa, których w tym okresie mamy pod dostatkiem, neutralizują kwasowe działanie np. mięsa.


Produkty zasadotwórcze

Jak sprawdzić, czy nasz organizm jest zakwaszony? W poprzednim poście proponowałam na początek zrobienie badań lekarskich. I właśnie pH moczu sygnalizuje nam jaki odczyn ma nasz organizm. Najlepsze pH moczu to 5,5. Żeby lepiej nam się chudło, najlepiej od razu doprowadzić do neutralizacji naszego organizmu i dopiero potem przejść do kuracji odchudzającej. Jak zauważaliście większość produktów zasadotwórczych to owoce i warzywa, które mają bardzo mało kalorii.

W następnym poście z tej serii przedstawię rolę i działanie błonnika na proces odchudzania!
Pozdrawiam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz