O mnie/kontakt

Uwielbiam się uczyć, poznawać otaczający świat. Studia, które wybrałam dały mi mnóstwo możliwości spojrzenia na odżywianie z wielu perspektyw. Organizm ludzki jest bardzo skomplikowanym mechanizmem. To co działa na jedną osobę nie znaczy, że zadziała na drugą. I to jest bardzo ekscytujące. Dietetyka jest nauką nieszablonową, która wymusza od nas, dietetyków, myślenia.

Nie patrzę na dietetykę jako źródło odchudzania. Patrzę na każdy produkt jako coś, co może nam pomóc w leczeniu jakiegoś schorzenia. Przy czym bardzo żałuję, że jeszcze u nas w Polsce nie próbuje się leczyć dieto-zależnych chorób najpierw dietą, a później jak to nie zadziała, aplikować lekarstwa. Tak jest w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Co więcej, dobry specjalista od spraw żywienia powinien nieustannie się uczyć. Ciągle odkrywane są pewne substancje znajdujące się w żywności, które działają na nasz organizm korzystnie lub negatywnie. To czego nauczyłam się w czasie studiów to tylko wstęp do tego, co powinnam umieć. Ten fakt powoduje, że wciąż mobilizuje się do uczenia o nowych odkryciach z zakresu żywienia człowieka.

Mam nadzieję, że blog przyda się zarówno młodym jaki i nieco starszym czytelnikom. Zachęcam do komentarzy, bo to pozwoli mi na rozpoznanie Waszych potrzeb.Zapraszam do kontaktu i zadawania pytań odnośnie zdrowego odżywiania:

rebeccasharpblueberry@gmail.com

 

3 komentarze:

 1. Co chodzi o dietę to wprowadziłam pewne zmiany i czuję się znacznie lepiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że ktoś, kto zmienił nawyki żywieniowe, może z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że to wyszło mu na dobre!
   Życzę powodzenia!

   Usuń
 2. Bardzo się cieszę, że Cię poznaje. A Twoja wiedza na temat żywienia bardzo mi imponuje. Nie umiem się przestawić na regularny tryb jedzenia i to ogromny problem. Dlatego też pozytywnie zazdroszczę Ci wiedzy i rozsądku. Mam nadzieję, że dzięki Twoim wpisom coś się ruszy w mojej głowie. Pozdrawiam z deszczowego Dublina.

  OdpowiedzUsuń